חלופת מעצר - לעתיד טוב יותר

הופכים את הקושי להזדמנות

בכפוף לחוק במדינת ישראל,"חלופות מעצר" הינו שם המתאר את המקרים הבאים: מעצר בית חלקי, מעצר בית מלא, איסור הגעה למקומות מסוימים, צו עיכוב יציאה מן הארץ, שחרור בערבות, ועוד מגוון רחב של איסורים המוטלים על הנאשם, שהם לא מעצר במתקני כליאה.
חלופות מעצר מגבילות את כמות החופש של הנאשם ובמקרה של מעצר בית הן מחייבות אותו לשהות במקום מגוריו או במקום אחר שהוסכם, מבלי כל אפשרות לצאת ממנו.
בדרך כלל חלופות מעצר יהיו נהוגות רק כאשר ישנה אפשרות להבטיח שנאשם לא מהווה סכנה לציבור ולא יכול לשבש את החקירה.
בסיום תקופה מוגדרת להימצאות באותן "חלופות המעצר", קיימת אפשרות להגיש בקשה ולאפשר את יציאתו של הנאשם או החשוד ממסגרת המעצר אל מקום עבודתו.

חלופות מעצר: במקום מתקן כליאה – בית חם

במקרים של עצורים מכורים, קיימת אפשרות לקבל מענה על חלופות מעצר בדמותו של מעון טיפולי או מסגרת אחרת המציעה את הטיפול המתאים עבור אנשים אלו.
"בית חם", לצד האשפוז במסגרת פרטית, מציעה אשפוז וטיפול גם למטופלים המגיעים ממסגרות שונות וביניהם בתי מעצר, שב"ס וכו'. עמותת "בית חם" מפעילה תוכניות גמילה מיוחדות המתאימות למטופלים ולצרכים שלהם ומספקת את התנאים של חלופות מעצר, עבור מטופלים המחויבים בכך על פי חוק.
כל המטופלים ב"בית חם" ללא יוצא מן הכלל, יקבלו במסגרת השהות במקום, כלים לתפקוד במסגרת נורמטיבית ולהתמודדות עם מצבים ומשברים אשר יכולים לפקוד אותם כחלק מהחיים. המדריכים ב"בית חם", יעברו יחד עם המטופלים את הדרך על כל שלביה ובעת הצורך, יתמכו, יסייעו, יחזקו ויתקנו.

לייעוץ בנושא גמילה וטיפול בהתמכרויות השאירו פרטים כאן:

חלופות מעצר – לעתיד טוב יותר

ניצול תקופה של חלופות מעצר, לצורך גמילה מאלכוהול וסמים של הנאשם או החשוד, וכן גם החזרה למסלול חיים תקין, תשפיע על ההחלטה של בית המשפט בתום תקופת החלופה.
הצוות המיומן של "בית חם",מורכב ממדריכים ומאנשי מקצוע מנוסים, שכל כוונתם ומטרתם היא לסייע לאלו שמעדו ומצאו מפלט באלכוהול או בסמים, להיגמל ולקבל חיים חדשים, להתמודד עם הפיתויים והמשברים בהווה וגם בעתיד, רק הפעם בדרכים נכונות ובונות.
כך חלופת המעצר, יכולה להיות בסופו של דבר, אחד הדברים הטובים בחייו של אותו אדם, זאת יכולה להיות ההזדמנות שלו לשינוי.

חלופות מעצר – הופכים את הקושי להזדמנות

באמצעות "בית חם", יוכל המטופל לנצל את התקופה בה הוא התבקש על ידי מערכת המשפט לשהות במסגרת של חלופות מעצר, לעשייה עבור עצמו ולעשיית הצעדים הראשונים בהליך של גמילה, השתקמות והחזרת חייו למסלול הנכון.
כך יוצא, שמעבר ליתרונות הרבים של חלופות מעצר על פני מעצרים במתקני הכליאה השונים , יוכל אותו נאשם או חשוד, לנצל את הזמן בו הוא התבקש לשהות בחלופות מעצר בכדי להתחיל בהליך של שיקום ותיקון של חייו. כמו כן, נמנעת ממנו הטראומה וההתמודדות עם כל המראות והסיטואציות הלא נעימים הנפוצים במתקני כליאה.
האפשרות לנצל את חלופת המעצר בכדי להיגמל מאלכוהול או סמים, יכולה בהחלט להיות השלב הראשון והמשמעותי בדרך ארוכה. זאת על מנת להגיע למצב בו המכור לוקח אחריות על חייו ועורך שינוי מהותי בדרכים ובהתנהלות שלו , התנהלות שככל הנראה הובילה אותו למצב זה.

04-8435341

050-5639118

04-8438480